Gry miejskie to innowacyjna forma rozrywki, która łączy w sobie edukację, integrację oraz dobrą zabawę. W czasie tego wydarzenia dzieci przenoszą się do świata pełnego przygód, gdzie przestrzeń miejska staje się planszą do gry. Gry miejskie łączą w sobie różne rodzaje aktywności – artystyczne, logiczne, czy też sprawnościowe, co sprawia, że każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie. Najlepszą metodą nauki jest działanie, dlatego poprzez nasze gry przekazujemy dzieciom wiedzę w formie aktywnej zabawy. Ponadto ta forma zajęć kształtuje w młodych ludziach, takie umiejętności jak współpraca w grupie, logiczne myślenie, zdrowa rywalizacja, czy też twórcze rozwiązywanie zagadek. Gry miejskie to także świetny sposób na integrację klasy i wspólne spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Przedstawione w naszej ofercie propozycje przygotowaliśmy tak, aby każde dziecko miało możliwość aktywnego uczestniczenia w zabawie oraz nawiązania relacji interpersonalnych z pozostałymi graczami.

Cele gier miejskich

Przekazanie wiedzy

Scenariusze naszych imprez przemycają w swojej treści ciekawostki historyczne, co sprawia, że dzieci zdobywają wiedzę poprzez zabawę.

Integracja grupy

Przygotowane zadania wymagają od uczestników współpracy, bez której ukończenie gry nie jest możliwe, dlatego stanowią świetną opcję integracji grupy.

Rozwój umiejętności

Nasze gry rozwijają w uczestnikach umiejętności, takie jak: współpraca w grupie, logiczne myślenie, zdrowa rywalizacja, czy też kreatywność.

Rozrywka

Dzięki zaangażowanym animatorom, ciekawym zadaniom, różnorodnym rekwizytom oraz zaskakującej fabule gry miejskie są po prostu dobrą zabawą.

Jak wygląda gra miejska?

Start

Uczestnicy gry zostają podzieleni na patrole liczące od 8 do 15 osób poruszające się pod opieką pełnoletniego opiekuna (nauczyciela). Każdy zespół otrzymuje zestaw startowy składający się z karty patrolowej, mapy oraz dodatkowych materiałów niezbędnych do realizacji gry. Następnie nasi animatorzy wprowadzają uczestników w fabułę, a gotowe patrole rozpoczynają przygodę wedle otrzymanych wskazówek.

Przebieg gry

Zadaniem uczestników jest dotarcie do wszystkich punktów zaznaczonych na mapie oraz realizacji postawionych przed nimi zadań. We wskazanych miejscach na zespoły będą oczekiwać nasi animatorzy, którzy przekażą cenne wskazówki.

Zakończenie

Po wykonaniu wszystkich zadań uczestnicy spotkają się w punkcie końcowym gry. Nastąpi podsumowanie zmagań, a najlepsze patrole otrzymają nagrodę. Ponadto każdy śmiałek, który wykonał zadania dostanie pamiątkowy znaczek.

Różnorodne zadania sprawią, że każdy uczestnik znajdzie coś dla ciebie!

Sportowe
Plastyczne
Muzyczne
Logiczne
Artystyczne
Team building
Sprawnościowe
Twórcze

Najczęściej zadawane pytania

Patrole liczą od 8 do 15 osób, wszystko zależy od liczebności całej grupy, a także liczy pełnoletnich opiekunów.

Nasze gry miejskie trwają od 2,5h do 3,5h. Proponowane pakiety zostały opracowane tak, aby uczestnicy byli w stanie przejeść wskazaną trasę oraz wykonać wszystkie zadania, jednakże czas trwania gry zależy od zaangażowania dzieci.

Gra odbywa się niezależnie od warunków atmosferycznych, dlatego zalecamy odpowiedni ubiór – wygodne buty odporne na deszcz oraz kurtki/płaszcze przeciwdeszczowe.

Wszystkie zadania zawsze dostosowujemy do wieku i możliwości uczestników. Opracowaliśmy kilka wersji każdego pakietu, tak aby dostosować poziom trudności do wieku dzieci.

Nauczyciele oraz opiekunowie uczestniczą w grze razem z dziećmi. Pełnią oni rolę opiekunów patrolu i wspólnie z podopiecznymi przechodzą wskazaną trasę dbając o bezpieczeństwo dzieci.

Tak, w podanych cenach zostały zawarte wszystkie koszty związane z realizacją gry. Koszty dojazdu we skazane miejsce rozpoczęcia gry uczestnicy ponoszą we własnym zakresie, istnieje możliwość dodatkowego zamówienia autokaru.

Tak, istnieje możliwość opracowania indywidualnej oferty gry o dowolnej tematyce. W przypadku chęci zamówienia takiej gry prosimy o kontakt telefoniczny lub poprzez formularz w zakładce kontakt.